Ciemne kolory na lato

Ciemne kolory na lato

Niegdyś, wraz z nadejściem cieplejszych dni, nasze babcie wymieniały zawartość szafy na wiosenne i letnie wersje ubrań. To, co zarezerwowane było na zimę i jesień lądowało w wielkich skrzyniach i raczej nie było używane, aż do powrotu tych pór roku.

Dziś mamy o wiele więcej ubrań, zestawień czy elementów garderoby odpowiednich do każdej pory roku. Jednak jeśli w lato będziemy mieć ochotę na ciemniejsze kolory używajmy ich z rozwagą.

Ciemna stylizacja w letni dzień ani nie wygląda zbyt dobrze, ani nie będzie zapewniać Ci komfortu. Czarny kolor przyciąga promienie słoneczne i sprzyja nagrzewaniu ciała.

Jeśli chcesz postawić na klasyczną elegancję w letni wieczór pomyśl o sukience z jedwabiu w stonowanym, lecz jasnym kolorze. Klasycznej czerni czy ciemnego granatu szukaj w dodatkach.

Pięknie prezentować się będzie ciemna kopertówka ze srebrnym zapięciem lub zamszowe czarne szpilki. Dzięki efektownemu kontrastowi urok jasnej kreacji podkreśli czarny, tiulowy szal.

Nie ogrzeje ciała w ciepły wieczór, ale w razie potrzeby ochroni przed wiatrem.

Prześwity

Prześwity

Jeśli brak w Twojej szafie letnich kreacji zwróć uwagę na sukienki częściowo wykonane z prześwitujących tkanin. Na ciepłe dni idealne, gdyż zapewniają dodatkową wentylację. Oczywiście,...