Coco Chanel i jej wielka rewolucja

Coco Chanel i jej wielka rewolucja

Urodzona pod koniec XIX wieku francuska dziewczyna, która w swoim życiu zaznała dużo bólu i udręki, które zapewne wpłynęły na rozwój jej kreatywności. Odnalazła swoje miejsce w świecie mody pomimo, iż przez całe swoje życie artystyczne, a szczególnie na jego początku była uznawana za wielką wojowniczkę o poprawę niskiego w tych czasach statutu kobiet, walczyła ze wszystkimi stereotypami związanymi z płcią piękną poczynając od wyglądu a kończąc na zwyczajach. Swoje poglądy przelała na projektowaną przez siebie odzież, stwarzając i wykorzystując męskie ubrania, jako kreacje kobiece, dostosowane do ich figury i ją podkreślające, ale będące jednak męskimi.

Wzbudzała wiele kontrowersji całkowicie porzucając krynoliny, turniury i przede wszystkim gorsety. Robiła rzeczy do tej pory zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn, takie jak jazda konno w męskim dosiadzie czy też gra w polo. Kreowana przez nią moda była elegancka, zaskakująca i zupełnie odbiegająca od tej z przełomu wieków.

To, co stworzyła do dziś znajduje się w garderobie prawie każdej kobiety a mianowicie małą czarną, czyli sukienkę bez zbędnych ozdób o bardzo klasycznym wzorze pasującym do wielu okazji.

Prześwity

Prześwity

Jeśli brak w Twojej szafie letnich kreacji zwróć uwagę na sukienki częściowo wykonane z prześwitujących tkanin. Na ciepłe dni idealne, gdyż zapewniają dodatkową wentylację. Oczywiście,...