Ewolucja wiekowa w temacie stanika

Ewolucja wiekowa w temacie stanika

XX wiek to wreszcie czas porzucenia gorsetów, metalowych stelaży czy też fiszbin stosowanych do modelowania kobiecej sylwetki. Pojawia się dążenie do uproszczenia kobiecego stroju przy jednoczesnym poprawieniu poziomu wygody.

Takowe zmiany nastąpiły w każdym aspekcie damskiej garderoby. Także bielizna doczekała się innowacyjnych pomysłów, zarówno w aspekcie formy, kształtu, wykorzystywanego materiału jak i wielkości.

Pomimo, iż już we wcześniejszych latach pojawiały się najróżniejsze koncepcje podtrzymywania biustu to dopiero Mary Anne Phelps-Jacob wymyśliła aktualnie obowiązujący model stanika. Stworzyła podstawę na kanwie, której powstawały dalsze jego odmiany: push-upy, bullet bra czy też bardotki .

Szokując współczesnych im ludzi, projektanci wymyślali różne opcje zbliżając się do ideału, którym jest nie tylko estetyczny i zalotny stanik, będący także seksownym, ale także, a może przede wszystkim bardzo wygodny i pomocny kobiecie element jej garderoby. Wzbudzali tym samym zainteresowanie kobiecym biustem lansując jednocześnie modę dotyczącą kształtu i jego wielkości.

Prześwity

Prześwity

Jeśli brak w Twojej szafie letnich kreacji zwróć uwagę na sukienki częściowo wykonane z prześwitujących tkanin. Na ciepłe dni idealne, gdyż zapewniają dodatkową wentylację. Oczywiście,...