Hotel (nie)idealny

Hotel (nie)idealny

Wakacje all inclusive pomimo swoich rozlicznych zalet, wiążą się jednak również z pewnym ryzykiem, zwłaszcza na samym początku. Za pomocą prostych działań można jednak skutecznie uniknąć wszelkich pułapek i niejasnych sytuacji. Po pierwsze, należy jeszcze przed wyjazdem upewnić się, że w zarezerwowanym przez nas hotelu na pewno są wolne miejsca.

Pozwala to zaoszczędzić potem niepotrzebnego stresu na miejscu, kiedy to okazuje się, że hotel jest już całkowicie wypełniony gośćmi i nasz agent jest zmuszony przenieść nas do innego obiektu, o którym tak naprawdę nie wiemy nic i nie jesteśmy pewni, czy będzie on spełniał nasze wymagania. To mają być w końcu wakacje, a nie pasmo nieprzyjemnych niespodzianek. Zresztą, po czymś takim, każdy z nas może poczuć się oszukany i zniechęcony.

Jedyną okolicznością łagodzącą może być chyba jedynie sytuacja, kiedy hotel zastępczy okazuje się być jeszcze lepszy od tego początkowego. Druga sprawa dotyczy wcześniejszej orientacji w temacie oddalenia obiektu hotelowego od centrum miasta i rozrywki. Jeżeli znajduje się on na peryferiach, to konieczne będzie wynajmowanie auta lub hotelowej taksówki, a to przecież dodatkowe koszty.