Jakie cechy posiada dobry doradca finansowy?

Jakie cechy posiada dobry doradca finansowy?

Nawet jeżeli posiadamy podstawową wiedzę dotyczącą finansów, to może się okazać, że będzie ona niewystarczająca, jeśli będziemy chcieli zaciągnąć pożyczkę, albo otrzymać kredyt hipoteczny. Dlatego potrzebni są tacy ludzie jak doradca finansowy. Oni powiedzą nam wszystko co powinniśmy na ten temat wiedzieć, a niejednokrotnie również wskażą nam rozwiązania, które będą dla nas najlepsze, tak jakby były opracowane specjalnie z myślą o naszych potrzebach. Dlatego warto mieć sprawdzonego doradcę finansowego, do którego będziemy mieli zaufanie wiedząc, że zaproponuje nam tylko to co będzie najlepsze.

Jakie cechy powinien prezentować?

Jeżeli szukamy osoby, którą będzie można uważać za dobrego doradcę finansowego, to powinniśmy zwrócić uwagę, w jaki sposób dana osoba mówi o kredytach. Czy robi to w sposób jasny, zrozumiały, tak że nie mamy żadnych wątpliwości, co nam chce przekazać? Jeśli to wszystko jest skierowane do nas w formie prostego języka, to z pewnością będzie przemawiało na plus dla takiego doradcy finansowego. Warto również zwrócić uwagę, jak duży wybór banków przedstawia nam dany doradca finansowy. Im będzie on większy, tym większa będzie gwarancja jego niezależności i nadzieja na to, że faktycznie przedstawi nam ofertę, która okaże się być najlepsza z możliwych.

Powinniśmy również zobaczyć, czy taki doradca finansowy jest punktualny i dotrzymuje terminów. Tym bardziej, że w banku niejednokrotnie są ustalone ostateczne daty, do kiedy trzeba złożyć niezbędne dokumenty. Jeśli taki doradca będzie punktualny, to będzie szansa, że z dokumentami również nie będzie się spóźniał.

Co jeszcze jest ważne?

Trzeba również się zastanowić, jaki język jest pomiędzy nami a doradcą finansowym. Czy się zrozumieliśmy, czy ma do nas odpowiednie podejście, czy umie nam wszystko dobrze wytłumaczyć? Jedną z ważniejszych cech, którą powinien przejawiać, będzie również umiejętność indywidualnego podejścia do każdego klienta i odpowiadania na jego potrzeby, nawet jeśli będzie się to wiązało z poświęceniem klientowi sporej ilości czasu. Nie może także podejmować decyzji za klienta, ani go naciskać. Doradca finansowy ma łączyć klienta z bankiem. Dlatego warto szukać w nim cech, które mogą świadczyć o jego rzetelności i mogą dawać nadzieję na to, że faktycznie będzie kierował się dobrem klienta, wybierając ofertę, która będzie dla niego najlepsza.

Nie powinien on przejawiać cech, które będą świadczyły, że działa na korzyść swoją czy banku.