Lata 80-te XX wieku

Lata 80-te XX wieku

Lata 80-te przyniosły kolejne zmiany w upodobaniach kobiet dotyczących tego, co na sobie noszą i jak wyglądają. Damska sylwetka zaczęła przybierać kształt odwróconego trójkąta, który osiągany był dzięki szerokim marynarkom, w jednolitych kolorach, których ramiona wypełniane były poduszkami nadającymi im tak szeroki kształt.

Proporcje kobiecego ciała równoważono krótkimi, obcisłymi spódniczkami. Jednakże taki strój był cechą charakterystyczną kobiet silnych, uważanych za kobiety sukcesu.

Stroje bardziej zwyczajne i pospolite to przede wszystkim leginsy dopełnione dużymi, luźnymi swetrami lub dla odmiany łączone z tunikami lub też body. Często wykorzystywanym dodatkiem była sztuczna biżuteria, która uatrakcyjniała cały wizerunek.

Modna kobieta lat 80-tych, to taka, która w codziennym rozkładzie zajęć znajduje czas na aerobik. Wylansowana i szeroko propagowana w tym czasie forma wysiłku i dbałości o własne ciało i zdrowie wpłynęła na rozwój mody sportowej.

Każda kobieta posiadała getry, leginsy czy też sportowe body stanowiące o podążaniu za panującą modą.

Prześwity

Prześwity

Jeśli brak w Twojej szafie letnich kreacji zwróć uwagę na sukienki częściowo wykonane z prześwitujących tkanin. Na ciepłe dni idealne, gdyż zapewniają dodatkową wentylację. Oczywiście,...