Na co zwracać uwagę szukając biura rachunkowego?

Na co zwracać uwagę szukając biura rachunkowego?
www.chicmagazine.pl

Nie ma znaczenia czy prowadzimy dużą firmę, czy może jednoosobową. Zawsze może się okazać, że będziemy potrzebować kogoś, kto zajmie się naszymi finansami i kto pomoże nam uporządkować te sprawy, jak również będzie utrzymywał odpowiednie kontakty z urzędami. Dlatego właśnie powinniśmy wiedzie, co zrobić, aby mieć pewność, że wybraliśmy dobre biuro rachunkowe? Na co trzeba zwracać uwagę, aby mieć pewność, że nie będziemy żałowali swojej decyzji?

Ważnych jest kilka kwestii

Przede wszystkim zanim zaczniemy współpracę z takim biurem rachunkowym, powinniśmy sprawdzić czy posiada ono odpowiedni Certyfikat – Świadectwo kwalifikacyjne. Jest ono wydawane przez Ministerstwo Finansów i tak naprawdę bez posiadania tego dokumenty, nie ma możliwości, aby biuro rachunkowe oferowało swoje usługi. Właśnie to pismo daje nam pewność, że konkretna osoba, na którą jest wystawione, faktycznie posiada odpowiednie kompetencje, aby zajmować się finansami naszej firmy. Do tego warto również sprawdzić czy dane biuro rachunkowe jest ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. Ono również jest niezbędne do tego, aby takie biuro mogło działać, dlatego też warto sprawdzić, na jaką wysokość opiewa takie ubezpieczenie.

Co jeszcze jest ważne?

Podczas poszukiwania odpowiedniego dla siebie biura rachunkowego, powinniśmy także sprawdzić, w jaki sposób zajmują się oni ochroną danych swoich klientów, jakie ceny obowiązują za poszczególne usługi, ale także jaki jest zakres tych usług i czy będzie on odpowiadał naszym potrzebom. Dodatkowo warto również sprawdzić od ilu lat takie biuro rachunkowe działa na rynku, jakie ma doświadczenie, jak również, jakie są opinie klientów, którzy już korzystali z jego usług. Oczywiście, bardzo ważne będzie tutaj również to, jaki kontakt będziemy mieli z takim biurem i na jakiej zasadzie będzie odbywało się przekazywanie dokumentów, czy tylko osobiście, czy także za pośrednictwem kuriera. Im łatwiejszy będzie z nim kontakt, tym wygodniejsza będzie taka współpraca. Warto zobaczyć, co powinno cechować dobre biuro rachunkowe, tak abyśmy mogli określić, czy wybierzemy dla siebie to najlepsze, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że nasza finanse są w dobrych rękach i że wszystko będzie odbywało się jak najlepiej. Im więcej szczegółów sprawdzimy, tym będzie lepiej dla naszej firmy i tym będziemy spokojniejsi. A takich biur jest sporo, więc warto poświęcić trochę czasu na wybranie tego najlepszego.