Technologie informacyjne

Technologie informacyjne

Dziś poznajemy się często przez Internet. Przez Internet podtrzymujemy znajomości, kontaktujemy się z rodziną i przyjaciółmi, którzy często mieszkają na drugim końcu świata.

Bez Internetu nie wyobrażamy sobie także naszej pracy, bo komputery towarzyszą nam praktycznie w każdej branży. Dlatego nie jest dziwne, że technologie informacyjne, czyli tak zwana branża IT ma się świetnie.

W zasadzie jest to taka branża, której rozwój jest niesamowicie dynamiczny. Dzięki niej mamy narzędzia, które pomagają nam przetwarzać, przekazywać, analizować i gromadzić dane.

W Polsce jest bardzo dużo zdolnych informatyków, którzy znają się z jednej strony na oprogramowaniu a z drugiej na sprzęcie. Oznacza to także, że jest w naszym kraju bardzo wiele firm z branży IT.

Są to zarazem naprawdę duże, liczące się nawet w świecie firmy, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, które z pewnością w przeciągu kilku lub kilkudziesięciu lat się rozrosną. Kto wie, może ktoś z naszych rodaków zostanie drugim Billem Gatesem lub Stevem Jobsem, albo chociaż Markiem Zuckerbergiem.