Jezioro Łobez – dla miłośników rodzinnego wypoczynku

Jezioro Łobez – dla miłośników rodzinnego wypoczynku

Jeśli poszukujecie miejsca cichego, oddalonego od zgiełku turystów i miejskich tłumów, jako kierunek wakacji powinniście wybrać niewielkie jeziora, które położone są w pewnym oddaleniu od głównych szlaków turystycznych. Jedno z takich właśnie miejsc, to Jezioro Łobez, które choć znane niewielu zapaleńcom turystyki oferuje ciekawą ofertę turystyczną. Jezioro Łobez przyciągnąć powinno uwagę przede wszystkim rodzin z małymi dziećmi. To miejsce wymarzone na wspólny, bezpieczny wypoczynek.

Jest to jezioro niewielkie, a piękne. Położone jest obok Białego Boru, dzięki czemu istnieje możliwość urozmaicenia swojego wypoczynku o leśne wypady. Kusząca dla turystów jest nie tylko cisza i spokój, ale i czysta okolica, wraz z czystą wodą. Jezioro to jest idealne nie tylko do kąpieli, ale i do spacerów.

Jest niewielkie, dzięki czemu można obejść je wokół, jeśli wybrać się na dłuższą wędrówkę rodzinną. Istnieje też możliwość objechania go na rowerze. Bezwzględnie jednak jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Mogą one skorzystać z licznych atrakcji, w tym ze specjalnie przygotowanej plaży miejskiej.