Asymetryczne doły

Asymetryczne doły

Hitem kilku ostatnich sezonów letnich stały się ścięte, nierówne czy asymetryczne doły sukienek i spódnić. Najczęściej dotyczy to długich i zwiewnych trenów. Sylwetka nabiera wtedy zwiewności, a całość, nawet skromna, bywa naprawdę interesująca. Jedną z możliwości niecodziennego ścięcia dołu kreacji jest skos. Odpowiednio zestawiony z górą potrafi bardzo ładnie sylwetkę wydłużyć i wysmuklić odciągając uwagę od puszystych bioder. Bardzo chętnie noszonym ostatnio rozwiązaniem jest krótszy przód i dłuższy tył.

W przypadku sukienki, taki krój łagodzi obyczaje. Sukienka jest wciąż krótka, ale dłuższy tył zmiękcza ten efekt. Poza tym tylna część sukni bardzo ładnie zachowuje się na wietrze. Kreacja nabiera lekkości. Pamiętaj, że wszystkie nierówności w sukniach lub sukienkach należy sprawdzić razem z planowanym obuwiem. Są to rozwiązania na tyle charakterystyczne, że Twoje dyżurne buty imprezowe mogą skutecznie zepsuć efekt.

Dlatego weź na zakupy kilka par i mierz je do sukienek.

Prześwity

Prześwity

Jeśli brak w Twojej szafie letnich kreacji zwróć uwagę na sukienki częściowo wykonane z prześwitujących tkanin. Na ciepłe dni idealne, gdyż zapewniają dodatkową wentylację. Oczywiście,...