Właściciele zwierząt domowych takich jak kot czy pies doskonale wiedzą, że pupile wyczuwają kiedy ich ukochany pan czy pani wyjeżdża. Objawia się to na kilka sposobów, między innymi zwierzak zaczyna się zachowywać niespokojnie, zwraca bardziej niż zwykle na siebie uwagę.

Są też zachowania zupełnie przeciwne w postaci podkulania ogona, uszu po sobie ogólnie kulenie się. Niejednokrotnie zwierzęta są osowiałe czy smutne.

Widok kota w walizce, do której mamy zamiar zapakować ubrania nie zdziwi żadnego właściciela tych uroczych stworzeń. Takie obrazki a nawet te w postaci wyciągających rzeczy z otwartej torby psa to norma.

Zwierzęta tęsknią niemniej niż człowiek, a często nawet jeszcze bardziej. Kiedy czują, że ich ukochany człowiek zamierza ich opuścić boją się i pokazują swoje zmartwienie jak potrafią.

Widok pupila w walizce jest raczej zabawny dla ludzi, nie mniej jednak dla zwierzaków to poważny stres i niepokój. U niektórych zwierząt tęsknota potrafi być tak silna, że nie chcą jeść ani pić dopóki nie wróci ich właściciel.

Written by

Marcelina