Lata 60 –te, czyli moda mini

Lata 60 –te, czyli moda mini

Gdy myślimy o modzie lat 60-tych XX wieku to pierwszym, co przychodzi nam do głowy to podziękowanie dla Mary Quant, brytyjskiej projektantki mody, która wykreowała jakże uwielbianą spódniczkę mini a także krótkie szorty. Pomimo, iż jej projekty były w początkowej fazie bardzo dla świata szokujące to jednak znalazły szerokie zastosowanie w damskich modelach spódnic.

Damskie stroje tego okresu były raczej prostymi i skromnymi. Sukienki z obniżoną talią, skromne żakieciki i płaszcze z kołnierzami były stałym elementem kobiecych ubrań.

Modną kolorystyką stał się pastelowy odcień wielu barw, beżu, błękitu, różu czy też granatu i czerwieni. Bardzo modnym stało się połączenie czerni i bieli.

Najbardziej popularną stała się chłopięca sylwetka, która wyśmienicie odnajdywała się w prostych, symetrycznych krojach sukienek i płaszczy tamtych czasów. Krótkie włosy lub też eleganckie wysokie koki upięte z natapirowanych włosów, makijaż wykonany mocną czarną kreską, wykończony tuszem do rzęs lub sztucznymi rzęsami to obraz kobiety lat 60-tych.

Prześwity

Prześwity

Jeśli brak w Twojej szafie letnich kreacji zwróć uwagę na sukienki częściowo wykonane z prześwitujących tkanin. Na ciepłe dni idealne, gdyż zapewniają dodatkową wentylację. Oczywiście,...