Jak znaleźć dobrego doradcę inwestycyjnego?

Jak znaleźć dobrego doradcę inwestycyjnego?

Jeżeli pojawiają się w naszym życiu jakieś oszczędności, to z pewnością przyjdzie taki czas, że zaczniemy się zastanawiać, w jaki sposób możemy je pomnożyć. Będziemy wówczas potrzebowali porady specjalisty, tak aby mieć pewność, że nasze pieniądze będą w bezpiecznym miejscu, że faktycznie będą zwiększały swoją ilość, a jednocześnie nie będziemy podejmowali zbyt dużego ryzyka. W znalezieniu odpowiedniego miejsca na ulokowanie naszych oszczędności, pomocny może być doradca inwestycyjny. Jednak musimy mieć pewność, że wybraliśmy tego dobrego, który faktycznie nam pomoże.

Skąd jednak mamy mieć tą pewność?

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim warto poszukać kilku różnych doradców inwestycyjnych i porównać między sobą ich oferty. Sprawdzić, jakie są ich ceny za usługę i zobaczyć, jaki jest ich zakres. Dodatkowo można także sprawdzić, czy taki doradca inwestycyjny pobiera jednorazową opłatę, czy może mamy mu płacić co miesiąc za prowadzenie naszego portfela, a może pobiera on prowizję od naszego zysku. Możemy również poszukać o nim opinii, tak aby sprawdzić czy inni klienci byli zadowoleni z pomocy, jaką otrzymali od tego konkretnego doradcy inwestycyjnego.

Co jeszcze jest ważne?

Dodatkowo warto zobaczyć, jakie podejście ma do nas taki doradca inwestycyjny. Czy dokładnie sprawdził nasze finanse, zadłużenia i wydatki? Czy próbował nas lepiej poznać, tak aby móc ocenić, na jakie ryzyko się decydujemy? Czy proponuje nam jakieś zabezpieczenie na wypadek mocnego spadku na giełdzie? Warto również zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas doradca inwestycyjny, w odpowiedni sposób prezentuje swoje wnioski, a więc czy potrafi nam dokładnie i w sposób zrozumiały, wytłumaczyć różnice pomiędzy różnymi możliwościami, przedstawiając ich mocne, jak i słabe strony. Musimy też mieć poczucie, że taki doradca szuka oferty, która najlepiej będzie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, bo wówczas będzie największa szansa na to, że będziemy zadowoleni, bez względu na to, czy decydujemy się podjąć spore ryzyko, czy raczej wolimy działać bezpiecznie, aby w razie czego, zbyt dużo nie stracić. Warto porównać informacje o różnych doradcach inwestycyjnych, popytać znajomych czy już korzystali z takich usług.

Im większa będzie nasza wiedza na ten temat, tym większa będzie szansa, że uda nam się w bezpieczny sposób, powiększyć swoje oszczędności. A taki doradca inwestycyjny będzie cały czas nad nimi czuwać, podpowiadając nam odpowiednie działania.